Vítejte na stránkách jezdeckého klubu sentice

 


JK Sentice
Iveta Králová
+420 603 902 745
iveta.kralova.kone@seznam.cz

 

Lokalizace:

49°19'1.949" N
16°27'11.451" E


 


 

Jezdecký klub Sentice - navštivte nás na MAPY CZ
 
 

Nacházíme se na okraji Českomoravské vrchoviny v překrásném koutu Jihomoravského kraje.

Jezdecký klub je situován  na okraji obce Sentice, která leží v takzvané Boskovické brázdě severozápadně od Brna. Z jedné strany klub obklopuje zalesněný svah patřící k brněnskému masivu  a na druhou je nádherný výhled na nastupující kopce Českomoravské vrchoviny. Vrcholky svahů dosahují 400m nadmořské výšky.

Počátky našeho chovu se datují rokem  2004 kdy se náš chov sestával s 8 koní. Od té doby jsme všechen čas a energii věnovali rozvoji a zvyšování kvality námi poskytovaných služeb zejména v oblasti agroturistiky a chovu koní.

Z důvodu zkvalitnění poskytovaných služeb a za účelem efektivního chovu dle nejnovějších standardů EU jsme v roce 2008  začali stavět druhou stáj. Díky velké členské základně  jsme v roce 2009 přistoupili k transformaci  na JK Sentice.

V současné době se počet koní neustále zvyšuje a skládá se z 11 koní na agroturistiku, 15 koní je ve věku do tří let. Dále náš klub nabízí možnost ustájení pro majitele koní. Tuto službu v současné době využívají 3 klienti klubu. Vyjížďky jsou prováděny převážně na plemeni  Slezském Noriku, který vyhovuje malým dětem a začátečníkům. Toto plemeno nabízí možnost kvalitně seznámit začátečníky s ovládáním a povely nutnými k ovládání koně. Ti se tak mohou dobře naučit na velmi klidném koni jezdit.Pro již pokročilé jezdce je možnost využití plemene Český Teplokrevník.

  


 

 

NAVRCHOLU.cz